DoNext

سرمایه-گذار-در-کسب-وکار-کوچک

چگونه برای کسب و کار کوچک خود سرمایه گذار پیدا کنیم؟( به روز شده)

اگر به دنبال توسعه کسب وکار خود هستید یا قصد ایجاد یک استارت آپ را دارید، ممکن است در مسیر کاری خود به سرمایه گذاری نیاز پیدا کنید که لازم باشد در جهت تحقق طرح تجاری شما سرمایه گذاری کند. گرچه وام های بانکی اختصاص یافته به منظور شروع طرح های تجاری کوچک می تواند گزینه مناسبی برای شروع باشد، اما یافتن سرمایه گذار به شما این امکان را می دهد که بدون نیاز به بازپرداخت سرمایه در سررسید مشخص به وجوه دریافتی دسترسی داشته باشید. این مساله به این معنا نیست که سرمایه گذار انتظار بازپرداخت و سود حاصل از سرمایه گذاری را ندارد بلکه شاید لازم باشد به منظور جلب اعتماد و کار با تعداد مشخصی سرمایه گذار بخشی از کسب وکار از کنترل شما خارج شود.

۶ نکته در مورد یافتن سرمایه گذار برای کسب و کار کوچک

۱-طرح تجاری خود را قبل از جستجو برای یافتن سرمایه گذار بالقوه مکتوب کنید.
سرمایه گذاران باید درک کنند که شما به طرح تجاری خود خوب فکر کرده اید و اهداف واقع بینانه ای دارید، این طرح تجاری باید شامل شرح کاملی از شرکت، متناسب بودن آن با بازار هدف و آینده باشد.همچنین طرح تجاری باید شامل سرمایه مورد نیاز و برنامه ریزی شما برای بازپرداخت آن باشد.
۲-تصمیم بگیرید که دنبال چه نوع سرمایه گذاری هستید.
• برای مثال ممکن است شما به دنبال کسی باشید برای اهداف مشخصی وام تجاری در اختیار شما قرار دهد، مثلا وام به منظور خرید تجهیزات.
• یا دنبال سرمایه گذاری باشید که در ازای مالکیت بخشی از کسب و کار شما سرمایه را در اختیار شما بگذارد و از سودآوری آتی آن استفاده کند.
• دو روش ذکر شده در بالا رایج ترین نوع سرمایه گذار است، اما می توانید در طرح تجاری مکتوب خود درباره روش بازپرداخت سرمایه و سود حاصل از آن تبادل نظر کنید و مناسب ترین نوع سرمایه گذار را بیابید.
۳-ایجاد شبکه و ارتباط با گروهی از افراد در زمینه تخصصی خود که ممکن است به تجارت شما علاقه مند باشند.
برای شروع می توانید از صاحبان مشاغل کوچکی که می شناسید کمک بگیرید.برقراری ارتباط با اتحادیه های تجاری و افراد حرفه ای درصنعت مورد نظر می تواند در یافتن سرمایه گذار دلخواه بسیار راهگشا باشد.
۴- بررسی وب سایت های سرمایه گذاری به منظور یافتن « فرشتگان سرمایه گذاری».

فرشتگان سرمایه گذاری عبارتی است که به افرادی اطلاق می شود حاضر هستند وجه نقد را در اختیار شما قرار دهند و در ازای آن در کسب وکار شما شریک شوند و از منافع آن استفاده کنند.این افراد غالبا تمایل ندارند که کنترل زیادی بر شما و طرح های توسعه کسب وکار شما داشته باشند بلکه کسب سود حاصل از سرمایه گذاری هدف آنهاست.

این وسایت ها پدیده ای نسبتا جدید و دارای ساختاری متنوع هستند. به صورت کلی افراد درخواست سرمایه گذاری خود را در آنجا قرار می دهند و سرمایه گذاران متناسب با اهداف سرمایه گذاری به درخواست ها پاسخ می دهند.

۵- به دانشگاه هایی که برنامه های کارآفرینی قوی دارند زنگ بزنید یا به آنجا مراجعه کنید.
این دانشگاه ها غالبا با سرمایه گذاران در ارتباط هستند.با دانشکده و کارمندان آن درباره منابعی که می توانند در اختیار شما قرار دهند بحث کنید.
۶-شرکت هایی که در پروژه های مخاطره آمیز سرمایه گذاری می کنند را بررسی کنید.
اگر موفقیت خود را در کسب و کار اثبات کرده اید و ایده ی جدیدی دارید یا می‌خواهید کسب و کار خود را تغییر دهید و سودآوری را متحول کنید،این گزینه برای شما مناسب است.
بسیاری از این شرکت ها به دنبال موارد سرمایه گذاری هستند که بتواند بازده ۳ تا ۱۰ درصدی در فاصله زمانی زیر ۱۰ سال را برای آن ها فراهم کند.اغلب آن ها به دنبال کسب و کار های کوچک هستند که بتواند پس از شکوفایی ،قابلیت عرضه در بورس را داشته باشد و رقیبی جدی برای شرکت های بزرگ شوند.

۷-روی خودتان و تیم خودتان به طور مرتب کار کنید
به یاد داشته باشید که در گام اول این باید شما باشید که سرمایه گذار را انتخاب می کنید، چرا که سرمایه گذاری فقط داد و ستد پول نیست و معمولا سرمایه گذاران جسور و فرشتگان سرمایه گذار به شما در فرایند های مدیریتی کمک هایی نیز می توانند بکنند. در نتیجه پیدا کردن سرمایه گذار و وارد تعامل شدن با سرمایه گذار باید یک فرایند تدریجی باشد. در این فرایند تدریجی هم شما باید سرمایه گذار را ارزیابی کنید و هم سرمایه گذار شما را زیر نظر خواهد گرفت. در این ارزیابی ها هم ایده شما ارزیابی خواهد شد و هم تیم شما. در نتیجه باید نهایت تلاش خود را برای اثبات توانایی های تیم خود بکنید. سعی کنید یک برنامه طولانی مدت برای ارتباط با مجموعه ای از سرمایه گذاران مختلف طرح ریزی کنید و طبق برنامه توانایی های خود را به رخ سرمایه گذاران بکشید.

معمولا گفته می شود که بنیانگذران کسب و کارها باید ۱۵ درصد از زمان خود را صرف ارتباطات جدید با افراد تاثیر گذار مانند سرمایه گذران بکنند.

انواع سرمایه گذار ها چه کسانی هستند؟

ناصر غانم زاده از فعالان حوزه استارتاپی در وبلاگ خودش با نام کسب و کار نرم افزار در مورد انواع سرمایه گذار ها و مراحل سرمایه گذاری توضیحات خوبی داده است.

مراحل سرمایه گذاری در استارتاپ های چگونه است؟

اینفوگرافیک زیر شاید نیاز به توضیح زیادی نداشته باشد. هرچند کمی قدیمی است و برای فضای کسب وکار ایران نیست و حال و هوای آمریکایی دارد ولی شاید به درد بخورد. در ضمن اعداد به دلار بوده اند و حدودا سه یا چهارسال پیش ( حدود سال ۹۳) به تومان تبدیل شده اند در نتیجه با قیمت دلار امروز کمی اعداد متفاوت خواهد بود.

سرمایه گذاری در کسب وکار کوچک

چه چیزهایی برای یک سرمایه گذار مهم است؟

اینفوگرافیک زیر که وب سایت استارتاپینگ تهیه کرده است عوامل کلیدی که یک سرمایه گذار بر مبنای آنها تصمیم به سرمایه گذاری میگرد را نشان می دهد.

اینفوگرافیک فاکتورهای مهم سرمایه گذار

 

چه ایده هایی برای سرمایه گذار ها جذابیت دارند؟

بسیاری از ایده ها با اینکه ممکن است در ذهن صاحب ایده بسیار جذاب و هیجان انگیز به نظر برسد ولی در ذهن سرمایه گذار شاید اینگونه نباشد اینفوگرافیک زیر حوزه هایی را نشان می دهد که بیشترین جذابیت را برای سرمایه گذاران دارند.

سرمایه-گذار-در-کسب-وکار-کوچک

اکوسیستم یا زیست بوم استارتاپی برای کسب وکارهای کوچک چه شکلی است؟

اگر با فضای استارتاپی ایران آشنایی داشته باشید حتما میدانید که بازیگران مختلفی در این اکوسیستم در حال فعالیت هستند. استارتاپ ها یا همان کسب وکارهای نوپا و کوچک، سرمایه گذاران فرشته، سرمایه گذاران خطر پذیر و صندوق های سرمایه گذاری و حتی دولت و شتابدهنده های مختلف. هر یک از این بازیگران نقش خود را بازی می کند و مجموعه همه این ها یک محیط گراف مانند و پیچیده ای را شکل داده اند که به همت سایت نوپاهاب این گراف در حال به روز شدن و شکل گیری است و شفافیت در این محیط بیشتر شده است.  از اینجا می توانید گراف اکوسیستم استارتاپی ایران را هم ببینید. البته باید ذکر کرد که کسب وکارهای کوچک بسیار زیادی در ایران در حال فعالیت هستند که در این اکوسیستم مشاهده نمی کنید. اکثر این کسب وکار ها مستقلا فعالیت می کنند و بنابراین در این گراف دیده نمی شوند. اگر می خواهید به مجموعه ای سرمایه گذاران و بازیگران مختلف دیگر دسترسی داشته باشید هم از اجزای زیست بوم کسب وکارهای نوپا را بررسی کنید.

اکوسیستم استارتاپی ایران و سرمایه گذار ان و استارتاپ ها

شتابدهنده ها چطور می توانند در فرایند سرمایه گذاری کمک کنند:

شتابدهنده ها مراکزی هستند که معمولا برای حمایت از کسب و کارهای نوپا شکل می گیرند و معمولا بر اساس مدل های شتابدهی که در آمریکا یا اروپا رواج دارد به استارتاپ ها کمک می کنند.

ساده ترین مدلی که کمک می کنند بر اساس تزریق سرمایه مشخص به استارتاپ به ازای دریافت میزان مشخصی از سهام کسب و کار نوپاست.

بسته به مرحله ای که یک استارتاپ در آن است میزان این سرمایه و سهم بندی هم می تواند متفاوت باشد. نقشه ای از سرمایه گذاران و شتابدهنده های فعال به همراه مراحلی که در استارتاپ ها سرمایه گذاری می کنند آمده است:

نقشه سرمایه گذاران استارتاپ های ایران

این نقشه توسط شرکت ECM و با همکاری آکادمی چرخ تولید شده است و دیدخوبی از فضای سرمایه گذاری در اکوسیستم استارتاپی ایران می دهد.

طبق آخرین طبقه بندی بهترین شتابدهنده های ایران را میتوانید در تصویر زیر مشاهنده کنید:

لیست شتابدهنده های ایران

نیما شفیع زاده دوست عزیزم که در زمینه دیجیتال مارکتینگ به صورت حرفه ای فعالیت میکنه در وبلاگ خودش یک لیست کامل از شتابدهنده های ایران تهیه کرده که میتونید سری هم به این لیست بزنید

 

آمار و ارقام سرمایه گذاری ها در اکوسیستم کارآفرینی ایران

آمار سرمایه گذاری خطر پذیر ایران

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 12
دوست نداشتم: 2
میانگین امتیازات: 6

11 دیدگاه در “چگونه برای کسب و کار کوچک خود سرمایه گذار پیدا کنیم؟( به روز شده)

با سلام من به دنبال یک سرمایه گذار در بخش بورس جهانی وبورس ارز می گردم کار از من سرمایه از او هر ماه هم تصویه حساب . اول کار با سرمایه خیلی کم در صورت تمایل سرمایه بیشتر. شماره تماس:۰۹۱۳۰۰۹۵۳۳۷

ممنونم از سایت خوبتون…ما الان روی استارتاپ ای تاناکورا که بر روی با زار تاناکورا متمرکز هستش دنبال یه سرمایه گذار می گردیم.وب سایت ما etanakora.com

نیاز به یک سرمایه گذار دارم
ترجیها خارجی
برای تولید قطعات کامپیوتری
با سپاس ار سایت شما

سلام ممنون از شما
دنبال ی سرمایه گذار برای ی طرح تحول در سلامت افراد هستیم سرمایه ای در حدود ۸۰۰میلیون تومان ایده ای بسیار لزومی و برای اولین بار در ایران با درامدی فوق العاده

سپاس از شما
خوشحال میشم اگه کسی مایل باشه در جهت افزایش
و بهبود تولید در کار ما سرمایه‌گذاری کنه
کار ما طراحی و ساخت انواع کابینت باکس بلندگو ،ماشینی و سالنی و سیستمهای صوتی است.
یقینا بازار بسیار خوب داخلی و خارجی بسیا خوبی داره.
اگه کسی مایل بود به تلگرام ویا واتساپ ما با شماره ۰۹۳۷۶۲۴۳۵۲۴ پیام بده .
سپاسگزارم

با سلام به دنبال یک سرمایه گذار به مبلغ ۵۰ میلیون برای سرمایه گذاری در یک کلوچه پزی در کرج هستم
این کار سود اوری بالایی دارد و هر کس اماده هست اطلاع دهد

نیاز به جذب سرمایه تضمینی با اعطای سهام شرکت برای سرمایه گذاری و مشارکت در طرح و ایده های نو در زمینه زنبور عسل هستم. ۰۹۳۵۷۵۳۳۸۱۲ (مودی) پیامک و تماس در خدمتیم.

نیاز به جذب سرمایه گذاری تضمینی با اعطای سهام شرکت برای سرمایه گذاری و مشارکت در طرح و ایده های نو در زمینه زنبور عسل هستم. ۰۹۳۵۷۵۳۳۸۱۲ (مودی) پیامک و تماس در خدمتیم.

نیاز به سرمایه (وامشخصی یا سرمایه شخصی )جهت سرمایه در گردش شرکت هلدینگ پزشکی که در امور ملکی،بیمه ای،خودرو ،تجهیزات پزشکی،گردشگری و توریسم سلامت دارد.یاارائه سند ملکی مسکونی یا اداری استان تهران جهت اخذ تسهیلات بانکی با ایجاد سود آوری بالا برای طرفین.

نیاز به جذب سرمایه گذاری تضمینی با بازگشت در کوتاهترین زمان برای سرمایه در گردش شرکت هلدینگ پزشکی که در امور ملکی،بیمه ای،خودرو،تجهیزات پزشکی،گردشگری و توریسم سلامت،تاسیس و راه اندازی مراکز درمانی و بیمارستانی،شرکت های چند منظوره تبلیغاتی و خدمات بازرگانی به صورت مشارکت در سود با تضمین ۱۰۰درصدمیباشم.حداقل سرمایه گذاری ۵میلیارد تومان و در صورت نبود نقدینگی ارائه اسناد ملکی با کاربری مسکونی یا اداری در استان تهران یا شهرستان ها به صورت سهل البیع با ارزش کارشناسی معتبر بانک‌ها و موسسات مالی جهت اخذ تسهیلات بانکی و فعالیت در امورات فوق با سرمایه گذار به صورت مشارکت می‌باشد .۰۹۱۲۸۹۸۸۹۰۱

با سلام من به دنبال سرمایه گذار مناسب برای پروژه ام میگردم
پروژه ام در باره سواحل ایران است که سود خیلی زیادی داره

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *